Gemenskapsdag på Kållandsö

Lördag den 9 september är det dags för en alldeles fantastiskt bra Gemenskapsdag på Udden på Kållandsö. Vi ses där mellan kl 10-16 och umgås, käkar och bollar tankar utifrån årets målsättning att dela evangeliet. Avfärd från kyrkan 8.45. Anmäl dig på listan i kyrkan eller på mail till info@korskyrkanmariestad.se. En dag för alla åldrar och även för dig som kanske inte är med i församlingen men lite nyfiken. Häng på och kolla vad vi är!Har du plats i bilen för fler skriver du det på anmälningslistan och behöver du skjuts så skriver du det så kommer det lösa sig så alla kan hänga på. 

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>