Road Trip 2013 – i år till Motala

buss (1)Nu är det dags att anmäla sig till Road Trip 2013, i år går resan till Motala söndagen den 15 september. Vi kommer hälsa på i Motala Baptistförsamling, en gammal församling som de senaste 7 åren växt kraftigt i antal. Vi kommer vara med på gudstjänsten, äta god lunch, träffa pastor Christer Roshamn och någon mer ledare i församlingen som delar både glädjen och frustrationerna när människor hittar tron på Jesus. På vägen tillbaka stannar vi hemma hos Rose-Mharie och Roland Åhlfedt på deras sommargård och fikar och umgås.

Anmäl dig redan nu i detta formulär:

 

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>