Alpha – kursen du inte får missa!

Nu är det dags att anmäla sig till höstens Alphakurs, kanske den viktigaste kursen du kan gå i livet. Onsdagen den 14e september 18.30 är det ett “prova på” tillfälle. Alpha är för dig som vill undersöka kristen tro lite mer. Varje kväll består av en enkel men god kvällsmat, ett föredrag och till slut kaffe och goda samtal i mindre grupper. I Alpha är alla frågor tillåtna. Läs mer på vår hemsida. Anmäl dig till waldemar@korskyrkanmariestad.se eller ring Waldemar på 0707-972240.

Föreläsare är Waldemar Sjögren och samtalsledare är Daniel Granath och Christer Andersson

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>