OBS Gudstjänst 10.00 med barnkören Unga Röster

gudstjänst klockan 10 korskyrkan mariestadMissa inte att gudstjänsten på söndag är 10.00! Sprid det gärna vidare, eftersom den bristfällige annonsören levde kvar i vintertid och skrev 11 i Mariestadstidningen och likaså i veckans infomail. Annonsören ska försöka bättra sig och leva i nuet istället, maj-augusti så är söndagens gudstjänster 10.00.

Det blir för övrigt en spännande gudstjänst med barnkören Unga Röster som sjunger, Marie Östman som talar och spelar drama, Anna Englund som spelar och leder lovsång och ett hemligt bord där du som vill får vara med och skapa något vackert! Välkommen med!

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>